حرکات ورزشی آب کردن شکم بعد زایمان

279

بارداری بر روی تناسب اندام خانم ها تأثیر می گذارد و همه خانم ها بعد از حاملگی دنبال راهی برای لاغر شدن هستند به خصوص در قسمت شکم که ما  چند راه حل ساده را معرفی کرده ایم که برای آب کردن شکم بعد از زایمان بسیار موثرند.

آب کردن شکم بعد زایمان

چگونه می توان پس از بارداری شکمی صاف داشت؟

گام ۱:

داشتن رژیم غذایی غنی از مواد مغذی، مانند میوه ها, سبزیجات, محصولات لبنی کم چرب, غلات سبوس دار و پروتئین های لخم به شما کمک می کنند تا وزن کم کنید.این غذاها به شما انرژی لازم برای مراقبت از کودک و ورزش را می دهند – آن ها همچنین باعث می شوند که شما احساس سیر بودن کنید و به شما کمک می کنند وزن کم کنید.

گام ۲:

ورزش مناسب با وضعیت بدنی، که ممکن است در دوران بارداری شما آسیب دیده باشد. شانه های خود را پایین میاورید و موقعیت کمر ضعیفتان می تواند باعث ظاهر شدن شکم شما شود.ماهیچه های موضعی خود را با تمرین هایی بهبود دهید که ماهیچه های کمر و مرکزی شما را تقویت می کنند. یوگا و پیلاتس انتخاب های خوبی هستند، چون بر روی انجام حرکات آرام, کنترل شده در حین تقویت ماهیچه های شما و تاکید بر وضعیت خوب دارند.

 شکم صاف بعد از زایمان

 پیلاتس از تمرینات مناسب پس از زایمان

گام ۳:

تمرین هایی را انجام دهید که ماهیچه های شکمتان را تقویت می کند. اگر سزارین شدید از پزشک خود اجازه بگیرید، زیرا می تواند به ماهیچه های شما آسیب برساند و نیاز به زمان دارد.

ورزش برای داشتن شکمی صاف بعد از بارداری

پیاده روی کردن:

برنامه پیاده روی خود را تا زمانی که ورزش نمی کنید، به مدت ۱۵۰ دقیقه در هفته داشته باشید.این توصیه برای اکثر زنان سالم مناسب است, اما اگر شما مقدار زیادی چربی دارید, ممکن است برای کاهش وزن موثر هر هفته به اندازه ۳۰۰ دقیقه نیاز داشته باشید. این زمان را در طول هفته پخش کنید.

 پیاده روی کردن

کاهش وزن بعد از زایمان با پیاده روی

پیچ خوردن و کشش پایه:

پس از چند روز می توانید تمرین های کششی ساده که برای تمام ماهیچه ها ضروری هستند, را شروع کنید.برای تنه و یا بالاتنه تان برخی از ورزش های چرخشی را می توانید انجام دهید.بیش از حد فشار ندهید -ورزش های سبک انجام دهید.

دراز – نشست:

با نشستن آرام در مرحله آغاز شروع کنید. این تمرین ویژه به شما کمک می کند که وزن خود را بر روی ناحیه شکم پایینی که بر ماهیچه ها تاثیر دارد کاهش دهید. در حالی که سرتان را روی زمین یا روی تخت گذاشته اید، دراز بکشید. شما می توانید دست هایتان را پشت گردنتان قرار دهید و سپس به آرامی سرتان را به سمت سقف بلند کنید.یا می توانید دست هایتان را در یک طرف ناحیه شکم قرار دهید و به آرامی بنشینید. این موقعیت به شما کمک می کند ماهیچه های شکمیتان را در هنگام بلند کردن سر خود نگه دارید.